Дубенчанин “подарував” банкірам майже 20 тисяч гривень

«Потурбувавшись» про безпеку грошових коштів на банківському рахунку 58-річного дубенчанина, аферисти ошукали чоловіка майже на 20 тисяч гривень, пише ПРО ДУБНО з посиланням на ГУ НП в Рівненській області.

На мобільний телефон жителя Дубна надійшло смс-повідомлення, що його картка заблокована, і одразу був вказаний телефон для довідок. Чоловік зателефонував на вказаний номер зі стаціонарного телефону. У слухавці невідомий, який спілкувався російською мовою та представився працівником одного з банків, запевняв, що хтось намагався зняти кошти, тому вони заблокували картку.

Утім, щоб її розблокувати, потрібна певна інформація, яку чоловік безпечно повідомив, продиктувавши при цьому коди, які приходи в наступних повідомленнях. А вже за деякий час в останньому повідомленні зазначалося, що з рахунку знято 19 тисяч п’ятсот гривень. А це і зарплата чоловіка, і кредитні кошти. Дубенчанин ще не встиг завершити розмову по стаціонарному телефону з псевдобанкірами, коли на мобільний зателефонували діючі працівники банку, аби з’ясувати, чи дійсно він знімав таку суму грошей. І лише тоді дубенчанин зрозумів, що мав справу з аферистами.

Правоохоронці за фактом шахрайства розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські звертаються до громадян бути обережними і не проводити жодних операцій у телефонному режимі зі своїми картковими рахунками. У разі, якщо ви підозрюєте, що є загроза вашим коштам, заблокуйте картку самостійно.