Екологічна комісія обласної ради розглянула питання про надання надр у користування

30 травня відбулося засідання постійної комісії Рівненської обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під головування депутата Володимира Валявки, за участі голови ради Миколи Драганчука та його заступників Олександра Корнійчука та Олексія Бучинського.

Повідомляє сайт ПРО РІВНЕ.

Упродовж засідання члени комісії розглянули подання Державної служби геології та надр України про погодження надання надр у користування публічному акціонерному товариству «ДАК «Українські поліметали» з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки бурштину, ділянки «Єльне», що знаходиться у Рокитнівському районі.

За словами генерального директора «Українських поліметалів» Костянтина Лісничого частина земель, на котрих компанія планує провести геологічні роботи, вже були порушені внаслідок дій незаконних старателів. Відтак, провівши роботи з довидобутку бурштину на таких ділянках. Державна акціонерна компанія зобов’язується рекультивувати їх та повернути до природнього стану. У протилежному випадку вони так і залишаться порушеними.

Окрім того на засіданні комісії були присутні представники громади сіл Томашгород, разом із сільським головою, та Єльне, які були проти надання комісією дозволу. Представники громади висловили ряд побоювань стосовно наповнення місцевого бюджету за рахунок промислово-дослідної розробки ділянки.

Володимир Валявка зазначив, що під час минулого засідання комісії, кілька тижнів тому, депутати вже розглядали питання про надання погодження на геологозвідку для «Українських поліметалів», тоді депутати погодили таке рішення з кількома пересторогами. За цей час представники мали надати документи, які підтверджують, той факт, що сто відсотків акцій компанії належать державі та укласти інвестиційні угоди із територіальними громадами на землях яких мають здійснюватися роботи.

«По суті, саме невиконання останньої частини – укладання угод, – і викликало обурення місцевих мешканців. Незважаючи на те, що ми завжди підтримуємо державні компанії у їх намаганнях законно видобувати бурштин, ми не можемо йти проти волі громади. Тому комісія рекомендує погодити надання дозволу, але за умови підписання інвестиційної угоди та порозуміння з місцевою громадою», – зазначив голова комісії Володимир Валявка.