У Костополі вшанували подвиг учасників бойових дій

Урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-ї річниці виведення військ із республіки Афганістан відбулися сьогодні, 15 лютого, у районному будинку культури, пише ПРО КОСТОПІЛЬ з посиланням на Костопільську РДА.

Географія участі наших земляків у збройних конфліктах на території інших держав досить широка. Вони воювали і в горах Афганістану, і в пустелях Іраку, в Угорщині та Чехословаччині, і при врегулюванні конфлікту в Югославії, і на далекій Кубі. Загалом 238 вихідців із Костопільщини є учасниками бойових дій на території інших держав.

Однак найбільша кількість наших земляків брали участь в бойових діях в Афганістані. На жаль, семеро з них загинули у цій війні, а одного визнано пропавшим безвісти.

Почесними громотами районної ради та районної державної адміністрації нагородили учасників бойови дій: Петра Кусіка, Олександра Крищука, Петра Козака, Дениса Крикливого та Андрія Каплуна.

Нотку ліричності та патріотизму вніс виступ вокально-інструментального гурту «Долг» із м. Тернополя під керівництвом Віктора Маришева, учасники якого через виконання своїх пісень передали трагічні сторінки війни, ідею вірності обов’язку та відчуття дружби.

IMG_9583

Присутні вшанували хвилиною мовчання земляків, які загинули в далекому Афганістані та інших країнах (це Микола Банацький, Микола Степанчук, Василь Прищепа, Валентин Жданюк, Микола Кулініч, Микола Левчук, Леонід Савчук, Ігор Мартинюк) і героїв-земляків, які відали життя за Україну, загинули на сході держави, в зоні проведення АТО (це Руслан Салівончик, Віталій Ставський, Сергій Головчак, Роман Пиясюк, Володимир Жук, Олександр Мацюк, Юрій Ткачук). У залі районного будинку культури були присутні родини загиблих земляків.

IMG_9617

Після завершення заходу учасники урочистостей поклали квіти до меморіалу «Герої не вмирають» та пам’ятного знаку «Скорботна мати» біля Меморіалу Слави.

IMG_9624

Історія змінює час, шліфує події. Відходять у минуле факти. Життя приносить нові випробування. Та пам’ять про сміливих та безстрашних учасників бойових дій жива. Слава Героям та вічна пам’ять тим, хто поліг у боях.