Як на Здолбунівщині відзначили День Героїв

Двадцять третього травня в Україні відзначили День Героїв. Цього дня у нашій країні згадували всіх, хто у різні часи присвятив своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. На Здолбунівщині до відзначення цього свята долучилися в усіх населених пунктах. Різноманітні заходи відбулися у бібліотеках, будинках культури, клубах, навчальних закладах нашого району.

Саме в День Героїв у Здолбунівській райдержадміністрації організували зустріч з мамами сучасних героїв, які загинули в теперішній війні за незалежність України. Зустріч відбулася з ініціативи директора Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Павлової.

У читальній залі Здолбунівської центральної районної бібліотеки відбулася патріотична година «Не вмре героїв вічна слава, із болем змішана гірким». Учасниками її стали учні міської ЗОШ I-III ст. № 6. Бібліотекар Євгенія Самолюк розповіла про мужність борців за волю України, які стали прикладом нескореності у відстоюванні інтересів рідного народу і держави. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх, хто навічно пішов з життя, хто заради торжества і справедливості пожертвував собою. Згодом звучали розповіді про патріотів, зворушливі поезії. Учасники заходу переглянули відеофільми «Українці – нація героїв» та «Пам’яті Андрія Ярошенка». Цікаві факти про героїчні сторінки нашої історії, зокрема про героїв-земляків, які загинули на Сході України, присутнім розповів директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко. Учні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Ми там були, куди нас кликав час…».

У Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася година національної гордості «Честь і слава синам твоїм, Україно!». У заході взяли участь учні Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту (гр. № 10) та користувачі бібліотеки. Присутні дізналися про історію відзначення цього свята, згадали героїв, які в усі часи виборювали волю України. Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто заради торжества та справедливості пожертвував собою, а також поіменно згадали наших героїв-земляків, які загинули в мирний час у зоні АТО. Презентували присутнім і виставку «Україно! Честь і слава захисникам твоїм».

Згодом у приміщенні Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася цікава зустріч з парамедиком полку «АЗОВ» Максимом Вакулінським, яку організували Національний корпус спільно з Юнацьким корпусом.

У Здолбунівській міській бібліотеці до свята презентували книжкову виставку « Не вмре Героїв вічна шана із болем змішана гірким», яка містить матеріали про мужніх українців, котрі протягом багатьох століть виборювали та відстоювали свободу і незалежність України.

У Мізоцькій міській бібліотеці 22 травня відкрили книжково-документальну виставку «У боротьбі за волю України», присвячену Дню Героїв.

‎У Мізоцькому НВК також відбулися урочистості з нагоди Дня Героїв. Учні та вчителі переглянули літературно-музичну композицію «Лист солдату» у виконанні учасників гуртка літературного читання, возвеличували героїв у піснях і поезіях. Усіх загиблих вшанували Хвилиною мовчання.

Відбувся у Мізочі також тематичний вечір «Україна понад усе», присвячений Дню Героїв. Його організували та провели працівники Мізоцького будинку культури і клубу с. Озерко. Також присутнім презентували книжково-документальну виставку «У боротьбі за волю України».

У книгозбірні с. Богдашів 20 травня відбулася година історичної пам’яті «Наші герої не вмирають ніколи». Діє у бібліотеці і книжкова виставка «Герої не вмирають».

В Уїздцях завідувач сільської ПШБ Тамара Кравчук, художній керівник СБК Катерина Солончук та завідувач ПШБ с. Кунин Світлана Більчук відвідали кладовище в с. Кунин та поклали квіти до пам’ятного знаку повстанцям чоти Ясенка, які у далекому 1944 р. віддали життя у боротьбі за волю України.

Історичним квестом «Місця пам’яті героїв Кунина» відзначили Свято Героїв у Кунинській публічно-шкільній бібліотеці. Старшокласники змагалися, демонструючи свої знання з історії України та рідного краю. З допомогою підказок – експонатів музейної експозиції вони визначили багато цікавих історичних фактів.

Вшановуючи пам’ять борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України, учні Білашівського НВК возвеличували героїв у піснях і поезіях. Усіх загиблих вшанували Хвилиною мовчання.

У Спасівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася година спілкування «Свято Героїв». Вчитель історії Валентина Парфенюк та учні 9-10 класів розповіли про видатних українців. Присутні переглянули відеофільм, тематичну книжково-ілюстративну виставку «23 травня – День Героїв».

А біля пам’ятного знаку воїнам УПА провели патріотичну годину «За волю України». Діти, працівники культури села Спасів поклали до підніжжя пам’ятника квіти.

«Герої поруч» – так називався загальношкільний бібліотечний урок у Маломощаницькому НВК. Школярі дізналися про історію виникнення цього свята, пригадали борців за волю України в різні часи, Хвилиною мовчання вшанували полеглих захисників України. Згодом вони переглянули відеопрезентацію «Мужні серця».

У ПШБ с. Дермань Перша 22 травня пройшла година пам’яті «Пам’ятаймо героїв рідної держави». Презентували відвідувачам і виставку-вшанування «Слава Героям – борцям за волю України».

«Героям слава!» – вписано в серцях!» – виставку-огляд з такою назвою презентували у публічно-шкільній бібліотеці с. Івачків.

У ПШБ с. Глинськ провели інформаційну годину «Згадаємо усіх героїв».

У Копитковому також відбувся захід до Дня Героїв. Його учасникам презентували книжкову виставку: «Їхня боротьба – на нашій вільній Україні, на своїй Богом даній землі», а також відеоролик про героїв України.

У Новосілківській ПШБ відбулася година спілкування до Дня Героїв «Героїчний дух минулих поколінь».

Книжкову виставку «Вони боролися за нашу незалежність» організували у Півченській ПШБ.

У ПШБ с. Буща відбулася інформаційна година «Героїв країна моя не забуде».

А в ПШБ с. Дермань Друга усіх запросили на патріотичну годину «Герої живуть вічно», під час якої учасники заходу дізналися про воїнів-патріотів, які віддали своє життя за Україну.